Audycje

AKTUALNOŚCI

unnamed

Ze studenckiej szafki
(Poniedziałek 19.00-19.30)

W tej audycji chcemy przedstawić życia studenta WSKSiM. W każdej audycji będzie inny temat wzięty z życia studenta. Jak np. konferencje, sesja, przedmioty, wakacje, praktyki, swoje zainteresowanie, koło zainteresowań, przeżycie studenta i wiele innych ciekawych rzecz z życia młodego i kreatywnego człowieka.

Autor: Laurine Depta

 

serwis_informacyjnySerwis informacyjny
(Piątek 20.00-20.15)

Rzetelny, prawdomówny, uczciwy, dowcipny. Taki jestem Emotikon smile Mam na imię Szymon Malinowski. Jestem studentem I roku dziennikarstwa. Na co dzień interesuję się polityką, stąd też wypłynął pomysł realizacji rzetelnego serwisu informacyjnego – z myślą o tych, którzy pragną rzetelnych informacji.

Autor: Symon Malinowski, Karol Kupczyk, Karol Nosek

 

 

fleszFlesz
(Środa 20.30-20.45)

Spotkania, konferencje, eventy, inicjatywy studenckie – w naszej uczelni dzieje się wiele. Jeżeli chcesz za tym wszystkim nadążyć i wiedzieć co dokładnie wydarzyło się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w minionym tygodniu, słuchaj naszej audycji. Flesz z życia WSKSiM  – w każdą środę o godzinie 20.30 w Radiu SIM. Bądź na bieżąco!

Autorzy: Mateusz Piędel, Agnieszka Kutyła, Faustyna Brunka

 

 

MUZYKA

 

simlistaSIMLista
(Niedziela 20.00-21.00)

Szukasz dobrej pozytywnej energii, która zapewni ci dużo siły na kolejny pracowity tydzień?Nic prostszego włącz SiMLISTĘ w każdą Niedzielę o 20:00, emitowaną na antenie SiM Radia.

Kochasz muzykę, nie umiesz się bez niej obejść, słuchawki w uszach towarzyszą ci na co dzień czy to w podróży lub odpoczywając w swoim pokoju. Ciągle czujesz niedosyt pod względem słuchania nowych piosenek oraz hitów. Jesteś uzależniony od energetycznych kawałków. Owa audycja spełni wszystkie twoje muzyczne zachcianki.

SiMLISTA jest to zestawienie dziesięciu najbardziej popularnych przebojów radia ze świata muzyki pop, dance oraz klubowej. Jest to audycja która zawiera w sobie masę znanych hitów, które każdy zna oraz nowe hity sprzed kilku dni, które zaskoczą nie jednego odbiorcę. Dodatkowo w ciągu wytrawnych sześćdziesięciu minut audycji dowiesz się masę informacji, newsów, oraz plotek ze świata muzyki.

Również na naszej Liście Przebojów, możesz pozdrowić albo zadedykować piosenkę bliskiej osobie. Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość na simlista@interia.pl Do usłyszenia.

Autor: Damian Tworkowski

 

RAPGRA

RapGra
(Środa 19.00-20.00)

RapGra – audycja muzyczna, w której można usłyszeć polski rap. Twórcy czyli Wojtek i Bartek dyskutują o polskim hip-hopie, przedstawiają nowości ze świata hip- hopu no i przede wszystkim puszczają najlepsze kawałki 🙂

Zapraszamy również do lajkowania naszego fanpage’a na fecebooku: www.facebook.pl/simrapgra 🙂

Autorzy: Bartosz Stelmasik, Wojciech Heron

 

 

 

 

 

muzycznasepia

Muzyczna Sepia
(Poniedziałek 20.00-21.00)

Program ma polegać na przypomnieniu słuchaczom najznakomitszych utworów ubiegłych lat. Ma przypomnieć wykonawców, przybliżyć ich życiorys , biografię , co się z nimi aktualnie dzieje. Wstawki o autorach będą przeplatane z ich piosenkami.

W miarę możliwości chcemy uczestniczyć w koncertach artystów i robić z nich relację później wmontowaną w audycje.

Naszą czwórkę chcemy podzielić na dwie pary , które co tydzień będą się wymieniać.

Autorki: Kornelia Młynarczyk, Anna Maciąg, Maria Zakrzewska, Monika Zybajło

 

 

oceanmarzenOcean Marzeń
(Sobota 19.00-19.45)

„Życie jest jak ocean, a krople deszczu to marzenia”

„Ocean Marzeń” prowadzony przez studentkę I roku kulturoznawstwa na WSKSiM Karolinę „Charlotte” Kosmowską, jest audycją muzyczną. W programie można usłyszeć muzykę szantową przeplataną historią i ciekawostkami żeglarskimi. Wszyscy marzyciele i miłośnicy żeglugi zarówno morskiej jak i śródlądowej znajdą w niej coś dla siebie. Na czas audycji warto usiąść z kubkiem gorącej herbaty i wsłuchać się w jej treść.

Autorka: Karolina Kosmowska

 

 

 

 

pisanemiedzystrunamiPisane między strunami
(Niedziela 22.00-23.00)

Audycja Pisane Między Strunami to podróż w krainę gitary, a innych także instumentów strunowych. Odwiedzimy różne kontynenty i kraje, poznamy najróżniejsze zespoły, zawitamy do undergroundu oraz na szczyty playlist, zajrzymy na zakurzone półki z pytami niemal zapomnianych artystów i prekursorów muzycznych innymi słowy będzie muzycznie inaczej. Serdecznie zapraszam wsystich, którzy chcą pozań nowe utwory, nowych artystów, lub dotąd nieodkryte gatunki muzyczne. Nasze podróże odbywać będą się w niedzielne wieczory od 22 do 23. Serdecznie zapraszam!

Autor: Andrzej Biskupski

 

 

 

 

 

 

BLUe NIGHt #2Blue Night
(Sobota i Niedziela 23.00-24.00)

Kolejny tydzień dobiega końca, przez okno wlewa się poświata ulicznej latarnii, a Ty chcesz odetchnąć i na chwilę oderwać się od pędu codziennego życia …
Audycja Blue Night to czas kiedy możesz spokojnie usiąść z kubkiem herbaty i posłuchać tzw. muzyki „uspokajającej”, ale nie usypiającej.
W czasie programu będzie towarzyszył szeroki wachlarz muzyczny, od Soulu, aż po Jazz i klasycznego Rocka.
Zapraszam wszystkich tych, którzy nie mają co zrobić z sobotnim wieczorem, lub po prostu lubią posiedzieć przy dobrej muzyce.

Autor: Szymon Jędruchów

 

 

PUBLICYSTYKA

 

bizneslans

BiznesLans
(Czwartek 19.30-20.00)

Sprzedajesz samochód i nie wiesz, jak nie zapłacić chorego podatku? A może handlujesz czymś na akademiku w swojej uczelni i nie wiesz, jak bardzo trzeba obawiać się skarbówki? A może jesteś burżua i myślisz, w jaką kamienicę zainwestować swój fundusz? Świetnie trafiłeś! Agnieszka Jantos, Dominik Cwikła i Mordechaj Denarowicz – rasowy Żyd – pomogą Ci rozwiązać wszystkie Twoje problemy! Słuchaj nas w każdy czwartek o godzinie 19.30 w Radiu SIM.

Autorzy: Dominik Cwikła, Agnieszka Jantos

 

lewadoprawaOd lewa do prawa
(Wtorek 19.30-20.30)

Redaktorzy audycji będą poruszali bieżące sprawy związane z polską oraz światową polityką, będą również nawiązywali do ekonomi, historii i religii.

Autorzy: Przemysław Majek, Piotr Zwiefka, Jakub Dziadosz, Jakub Pitoń

 

 

 

 

 

 

 

streettalk kopiaStreet Talk
(Wtorek 20.00-20.30)

Audycja dotyczyć będzie tematów z różnych dziedzin życia, aktualności i problemów społecznych. Program audycji opierać się będzie na sondach i badaniach ulicznych, a także rozmowach z mieszkańcami Torunia. Rozmówcy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami oraz opiniami na dany temat. Audycja rzuci nowe światło na rzeczy z pozoru oczywiste, jednakże nadal do końca niezrozumiałe bądź zlekceważone.

Autorki: Marta Klimaczak, Monika Kordowska

 

SPORT

simsport kopiaSIMSport
(Poniedziałek 21.00-22.00)

 

SIMSport to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń ze świata sportu. Występy Polaków, najważniejsze dyscypliny sportowe, komentarze, analizy i informacje. To wszystko dla fanów sportu w poniedziałki o 21.00.

Autorzy: Wojciech Heron, Szymon Kamysz

 

 

 

 

KULTURA

 

GRASLOW

Gra Słów
(Czwartek 21.00-21.30)

Audycja poświęcona stylistyce i kulturze języka. Język polski jest jednym z trzech najtrudniejszych języków na świecie, dlatego przyjrzymy się najczęściej popełnianym błędom i pułapkom językowym i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości z jakimi zmaga się przeciętny Polak na co dzień. A to wszystko okraszone dobrą muzyką i towarzystwem trzech przemiłych studentek pierwszego roku.

Autorki: Ewelina Bednarska, Marta Grabowska, Aleksandra Trelińska

 

POBOZEMUPo Bożemu
(Wtorek 20.30-21.00)

bez przypału…
bez staroci…
bez wycia do księżyca…
bez dziecinady…
bez oazówek…

wiele hitów nie jeden po drugim usłyszysz u nas mocne, rockowe brzmienia, wychillujesz się w rytmach reagge i ska, albo odpłyniesz przy spokojnym jazzie! wszystko nowocześnie i na chwałę BOGA!

Autorzy: Karolina i Maciej Piech

 

wieczorzthrillemWieczór z thrillerem
(Sobota 22.00-22.30)

Porządna dawka emocji- do posłuchania. Bohaterowie bestsellerowych thrillerów, zamknięci nie tylko w świecie książki, ale i kilkunastominutowej audycji. Przeniesiecie się na skróty do innego świata, bo ‘kto czyta książki, żyje podwójnie’.

Autorka: Karolina Babik, Jakub Pitoń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

allaboutstarsAll About Stars
(Wtorek 21.00-22.00)

Interesujesz się tym co dzieje się aktualnie w show – biznesie? Chciałbyś poznać najświeższe plotki z życia gwiazd? Może po prostu chciałbyś posłuchać popularnej muzyki? To wszystko oraz jeszcze więcej znajdziesz właśnie w mojej audycji. Zapraszam na ,,All about stars”.

Autorka: Marta Pawlak

 

 

 

 

ropemciekawegoczlowiekaTropem ciekawych świata
(środa 21.00-22.00)

Chcemy pokazać wam kawałek Polski i świata, przedstawić ciekawe miejsca i inspirujących ludzi, którzy zaszczepią w was chęć podróżowania.

Autorki: Honorata Szkudlarek, Kasia Gajewska, Ola Mielewczyk, Marta Swędzioł, Michał Tomczyński

 

 

 

 

 

Chwila z historiaChwila z historią
(Piątek 21.00-21.30)

„Chwila z historią” to cykl krótkich audycji mających w ciekawy i zwięzły sposób przedstawić mniej lub bardziej znane fakty z historii Polski.

Autorzy: Szymon Górko, Błażej Kaliński, Karol Kupczyk, Szymon Kaliściak

 

 

zdrowarozmowaZdrowa rozmowa
(Sobota 21.00-21.30)

Każdy z nas chce cieszyć się zdrowiem, witalnością i energią życiową. W tej audycji powiemy Ci, drogi słuchaczu, co możesz zrobić, aby powyższe przymiotniki pasowały także do Ciebie. Nie układamy planów treningowych, nie ustalamy diety, ale rozmawiamy o tym, co ważne w zdrowym stylu życia. Przedstawiamy pasje nasze, oraz naszych gości.

Nie obiecujemy, że słuchając „Zdrowej rozmowy” staniesz się drugim Pudzianem, ale z pewnością pomoże Ci ona w rozwijaniu siebie na lepszego człowieka.

Autorzy: Krzysztof Pacynowicz, Marta Pawlak, Katarzyna Stróżyk

 

 

barwyepokiBarwy epoki
(Czwarek 19.00-19.30)

,, W naszej audycji chcemy przedstawić inną i ciekawszą strone dziejów jakiej jeszcze nie znacie. Usłyszycie wiele ciekawostek o życiu obyczajowym i kulturowym, anegdot o waszych ulubionych artystach, poznacie sekrety i skandale, które wstrząsnęły XIX\XX opinię publiczną”

Autorki: Ewelina Nicpoń, Justyna Orczyk

RELIGIA

 

boskoJest Bosko!
(Wtorek 19.00-19.30)

Audycja „Jest Bosko” skupia się wokół osoby świętego Jana Bosko, obecnie uznawanego za patrona młodzieży. Podczas jej trwania dyskutujemy na tematy związane z wychowaniem każdego młodego człowieka. Czytamy pamiętnik księdza Bosko i rozważamy jego słowa, które są wciąż aktualne . Będziecie mogli usłyszeć również o akcjach jakie są organizowane przez salezjanów. Audycja ubogacona jest piosenkami, które są powiązane z tematem rozmów.

Autorki: Justyna Baścik, Justyna Majdak, Katarzyna Mól, Aleksandra Trelińska

 

 

 

 

 

 

ksodpKsiądz odpowie
(Czwartek 20.00-21.00)

Podczas programu będziemy poruszać tematy związane z wiarą i z rozterkami młodych ludzi. Ksiądz Rafał w dalszym ciągu będzie wyjaśniał nasze wątpliwości. Serdecznie zapraszamy naszych słuchaczy do zadawania pytań w trakcie audycji, abyśmy wspólnie mogli współtworzyć nasz program. Startujemy w każdy czwartek o 20.00.

Szukajcie nas na Facebook’u!

Autorzy: ks. Rafał Kusiak, Magda Siemienas, Michał Daleszczyk, Kuba Grala

 

8dzientygodnia2Ósmy Dzień Tygodnia
(Niedziela 9.00-10.00; 19.00-20.00)

Niedziela, można tak powiedzieć, jest pierwszym, ale i ostatnim dniem tygodnia. Nasza audycja podzielona jest na trzy części. Kończąc kolejny tydzień życia, pragniemy przeanalizować wydarzenia z życia Kościoła. Podsumowanie prowadzi ksiądz wraz z zaproszonym studentem. W drugiej części słuchacze mogą wysłuchać niedzielnej ewangelii oraz komentarza do niej. Na zakończenie audycji zapowiemy najważniejsze przyszłe wydarzenia w Kościele. Jeśli chcesz być na bieżącą z tym, co tyczy się naszej wiary i życia Kościoła, to nie zapomnij o tej audycji. Całość przeplatamy muzyką o tematyce religijnej.

Autor: ks. Rafał Kusiak

 

 

ERASMUS

erasmusIslam – nieznana prawda
(Sobota 20.00-21.00)

Z racji na obecność wśród nas studentów Erasmusa z Turcji chcıelıbysmy przybliżyć wam ich kulturę ı obyczaje, a co za tym ıdzıe rozwiać pewne watplıwoscı ı nıeporozumıenıa. Program nosi tytuł „ Islam – nieznana prawda” ı swym zamyśle ma pokazać wam jak tak naprawde jesteśmy ze sobą blisko, pomimo tego wszystkiego co się nam wmawia. W programie nikt nıkogo nie będzie nawracał ogniem ı mieczem ani wymyślał jeden na drugiego, chodzi tylko o prosty dialog jak równy z równym. Postaramy się wam pokazać jak tak naprawdę jesteśmy podobnı ı ze to, co słyszymy z telewızjı czy z wszędobylskich mediów to przekaz lekko mówiąc negatywny a my postaramy się wam pokazać ta pozytywna stronę całej hıstorıı bez usprawıedlıwıen ı słodzenia jeden drugiemu.
Chcıelıbysmy, żeby ważnym aspektem naszej audycji był dialog z wami. Jeżeli mıelıbyscıe jakıekolwıek pytania lub uwagi dotyczące naszej audycji, prosimy was pytajcie, bo to o to w tym wszystkim chodzi.
Pytania przesyłajcie na FB mnie.

Autorzy: Michał Czajka ı Berna Cihan