Dział kultury

GRASLOW

Gra Słów
(Czwartek 21.00-21.30)

Audycja poświęcona stylistyce i kulturze języka. Język polski jest jednym z trzech najtrudniejszych języków na świecie, dlatego przyjrzymy się najczęściej popełnianym błędom i pułapkom językowym i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości z jakimi zmaga się przeciętny Polak na co dzień. A to wszystko okraszone dobrą muzyką i towarzystwem trzech przemiłych studentek pierwszego roku.

Autorki: Ewelina Bednarska, Marta Grabowska, Aleksandra Trelińska

 

POBOZEMUPo Bożemu
(Wtorek 20.30-21.00)

bez przypału…
bez staroci…
bez wycia do księżyca…
bez dziecinady…
bez oazówek…

wiele hitów nie jeden po drugim usłyszysz u nas mocne, rockowe brzmienia, wychillujesz się w rytmach reagge i ska, albo odpłyniesz przy spokojnym jazzie! wszystko nowocześnie i na chwałę BOGA!

Autorzy: Karolina i Maciej Piech

 

wieczorzthrillemWieczór z thrillerem
(Sobota 22.00-22.30)

Porządna dawka emocji- do posłuchania. Bohaterowie bestsellerowych thrillerów, zamknięci nie tylko w świecie książki, ale i kilkunastominutowej audycji. Przeniesiecie się na skróty do innego świata, bo ‘kto czyta książki, żyje podwójnie’.

Autorka: Karolina Babik, Jakub Pitoń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

allaboutstarsAll About Stars
(Wtorek 21.00-22.00)

Interesujesz się tym co dzieje się aktualnie w show – biznesie? Chciałbyś poznać najświeższe plotki z życia gwiazd? Może po prostu chciałbyś posłuchać popularnej muzyki? To wszystko oraz jeszcze więcej znajdziesz właśnie w mojej audycji. Zapraszam na ,,All about stars”.

Autorka: Marta Pawlak

 

 

 

 

ropemciekawegoczlowiekaTropem ciekawych świata
(środa 21.00-22.00)

Chcemy pokazać wam kawałek Polski i świata, przedstawić ciekawe miejsca i inspirujących ludzi, którzy zaszczepią w was chęć podróżowania.

Autorki: Honorata Szkudlarek, Kasia Gajewska, Ola Mielewczyk, Marta Swędzioł, Michał Tomczyński

 

 

 

 

 

Chwila z historiaChwila z historią
(Piątek 21.00-21.30)

„Chwila z historią” to cykl krótkich audycji mających w ciekawy i zwięzły sposób przedstawić mniej lub bardziej znane fakty z historii Polski.

Autorzy: Szymon Górko, Błażej Kaliński, Karol Kupczyk, Szymon Kaliściak

 

 

zdrowarozmowaZdrowa rozmowa
(Sobota 21.00-21.30)

Każdy z nas chce cieszyć się zdrowiem, witalnością i energią życiową. W tej audycji powiemy Ci, drogi słuchaczu, co możesz zrobić, aby powyższe przymiotniki pasowały także do Ciebie. Nie układamy planów treningowych, nie ustalamy diety, ale rozmawiamy o tym, co ważne w zdrowym stylu życia. Przedstawiamy pasje nasze, oraz naszych gości.

Nie obiecujemy, że słuchając „Zdrowej rozmowy” staniesz się drugim Pudzianem, ale z pewnością pomoże Ci ona w rozwijaniu siebie na lepszego człowieka.

Autorzy: Krzysztof Pacynowicz, Marta Pawlak, Katarzyna Stróżyk

 

 

barwyepokiBarwy epoki
(Czwarek 19.00-19.30)

,, W naszej audycji chcemy przedstawić inną i ciekawszą strone dziejów jakiej jeszcze nie znacie. Usłyszycie wiele ciekawostek o życiu obyczajowym i kulturowym, anegdot o waszych ulubionych artystach, poznacie sekrety i skandale, które wstrząsnęły XIX\XX opinię publiczną”

Autorki: Ewelina Nicpoń, Justyna Orczyk