Dział muzyczny

simlistaSIMLista
(Niedziela 20.00-21.00)

Szukasz dobrej pozytywnej energii, która zapewni ci dużo siły na kolejny pracowity tydzień?Nic prostszego włącz SiMLISTĘ w każdą Niedzielę o 20:00, emitowaną na antenie SiM Radia.

Kochasz muzykę, nie umiesz się bez niej obejść, słuchawki w uszach towarzyszą ci na co dzień czy to w podróży lub odpoczywając w swoim pokoju. Ciągle czujesz niedosyt pod względem słuchania nowych piosenek oraz hitów. Jesteś uzależniony od energetycznych kawałków. Owa audycja spełni wszystkie twoje muzyczne zachcianki.

SiMLISTA jest to zestawienie dziesięciu najbardziej popularnych przebojów radia ze świata muzyki pop, dance oraz klubowej. Jest to audycja która zawiera w sobie masę znanych hitów, które każdy zna oraz nowe hity sprzed kilku dni, które zaskoczą nie jednego odbiorcę. Dodatkowo w ciągu wytrawnych sześćdziesięciu minut audycji dowiesz się masę informacji, newsów, oraz plotek ze świata muzyki.

Również na naszej Liście Przebojów, możesz pozdrowić albo zadedykować piosenkę bliskiej osobie. Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość na simlista@interia.pl Do usłyszenia.

Autor: Damian Tworkowski

 

RAPGRA

RapGra
(Środa 19.00-20.00)

RapGra – audycja muzyczna, w której można usłyszeć polski rap. Twórcy czyli Wojtek i Bartek dyskutują o polskim hip-hopie, przedstawiają nowości ze świata hip- hopu no i przede wszystkim puszczają najlepsze kawałki 🙂

Zapraszamy również do lajkowania naszego fanpage’a na fecebooku: www.facebook.pl/simrapgra 🙂

Autorzy: Bartosz Stelmasik, Wojciech Heron

 

 

 

 

 

muzycznasepia

Muzyczna Sepia
(Poniedziałek 20.00-21.00)

Program ma polegać na przypomnieniu słuchaczom najznakomitszych utworów ubiegłych lat. Ma przypomnieć wykonawców, przybliżyć ich życiorys , biografię , co się z nimi aktualnie dzieje. Wstawki o autorach będą przeplatane z ich piosenkami.

W miarę możliwości chcemy uczestniczyć w koncertach artystów i robić z nich relację później wmontowaną w audycje.

Naszą czwórkę chcemy podzielić na dwie pary , które co tydzień będą się wymieniać.

Autorki: Kornelia Młynarczyk, Anna Maciąg, Maria Zakrzewska, Monika Zybajło

 

 

oceanmarzenOcean Marzeń
(Sobota 19.00-19.45)

„Życie jest jak ocean, a krople deszczu to marzenia”

„Ocean Marzeń” prowadzony przez studentkę I roku kulturoznawstwa na WSKSiM Karolinę „Charlotte” Kosmowską, jest audycją muzyczną. W programie można usłyszeć muzykę szantową przeplataną historią i ciekawostkami żeglarskimi. Wszyscy marzyciele i miłośnicy żeglugi zarówno morskiej jak i śródlądowej znajdą w niej coś dla siebie. Na czas audycji warto usiąść z kubkiem gorącej herbaty i wsłuchać się w jej treść.

Autorka: Karolina Kosmowska

 

 

 

 

 

pisanemiedzystrunamiPisane między strunami
(Niedziela 22.00-23.00)

Audycja Pisane Między Strunami to podróż w krainę gitary, a innych także instumentów strunowych. Odwiedzimy różne kontynenty i kraje, poznamy najróżniejsze zespoły, zawitamy do undergroundu oraz na szczyty playlist, zajrzymy na zakurzone półki z pytami niemal zapomnianych artystów i prekursorów muzycznych innymi słowy będzie muzycznie inaczej. Serdecznie zapraszam wsystich, którzy chcą pozań nowe utwory, nowych artystów, lub dotąd nieodkryte gatunki muzyczne. Nasze podróże odbywać będą się w niedzielne wieczory od 22 do 23. Serdecznie zapraszam!

Autor: Andrzej Biskupski

 

 

 

 
BLUe NIGHt #2Blue Night
(Sobota i Niedziela 23.00-24.00)

Kolejny tydzień dobiega końca, przez okno wlewa się poświata ulicznej latarnii, a Ty chcesz odetchnąć i na chwilę oderwać się od pędu codziennego życia …
Audycja Blue Night to czas kiedy możesz spokojnie usiąść z kubkiem herbaty i posłuchać tzw. muzyki „uspokajającej”, ale nie usypiającej.
W czasie programu będzie towarzyszył szeroki wachlarz muzyczny, od Soulu, aż po Jazz i klasycznego Rocka.
Zapraszam wszystkich tych, którzy nie mają co zrobić z sobotnim wieczorem, lub po prostu lubią posiedzieć przy dobrej muzyce.

Autor: Szymon Jędruchów