Ludzie

  Wojciech Kościak

  HIP-HOP teRAPia

    MAŁGORZATA WOŁOWICZ

    SIM CLASSIC

    Nazywam się Gosia Wołowicz. Jestem studentką III roku dziennikarstwa, jak również skrzypaczką. Od lat moją pasją jest muzyka (nie tylko klasyczna), do której z czasem dołączyła literatura. Poza tym nie wyobrażam sobie życia bez pisania…

    Chcąc się podzielić z Wami swoją pasją stworzyłam audycję, w której przedstawiam moje ulubione utwory muzyki poważnej. Muzyka, klasyka, relaks… Sobota wieczorem, godzina 19:00 – SIM Classic. Serdecznie zapraszam!

     PIOTR ZAJĄCZKOWSKI

     Leniwe popołudnie

       DAMIAN TWORKOWSKI

       SIMLista

       Dziennikarz sportowy oraz muzyczny, student II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w WSKSiM . Za czasów licealnych dj w wielu podlaskich klubach grający muzykę rozrywkową oraz prezenter w radiu internetowych o charakterze muzycznym. To doświadczenie oraz zainteresowanie pozwoliło mu do prowadzenia co tygodniowej audycji muzycznej „SIMLista”, emitowanej co niedzielę o 20: 00. Jak wyjaśnia, audycja słuchaczy i dla słuchaczy, przedstawiająca najpopularniejsze ich zdaniem hity tygodnia. Dodatkowo śledzi losy najważniejszych Lig Piłkarskich w Europie, dodając swój komentarz w „Studio Sport”. Ponoć skromny i poważny, ale tak naprawdę trudno go rozgryść XD. Przekonajcię się sami 🙂

         MACIEJ PIECH

         Po Bożemu

         Człowiek nie wiadomo skąd – niepoprawny optymista, lekkoduch, marzyciel. Wszędzie go pełno, nigdy nie wiadomo skąd przychodzi i dokąd go zaraz poniesie. Jego pasją jest teatr, ale w życiu gra tylko na cymbałkach swojego uśmiechu. W wolnym czasie… właściwie to on nie ma wolnego czasu. Od czasu do czasu studiuje dziennikarstwo i wszystko skrzętnie notuje…

           KAROLINA PIWOWARSKA

           Po Bożemu

           Spokojna i cicha, ale potrafi zadawać trudne pytania i łapać za słowo. Uzależniona od rozmów z ludźmi, zwłaszcza jeśli akurat serwują dobrą herbatę… Życiową czasoprzestrzeń wypełnia słuchaniem rockowej muzyki chrześcijańskiej. Żywi się literaturą, niekoniecznie piękną. W wolnym czasie podobno studiuje dziennikarstwo.

             Maksymilian Kosowski

             Jak  Martin Atkinson(szczegółowy)- o bramce z minimalnego spalonego możecie zapomnieć. Na przedpolu jest jak Mascherano czy Kompany- prawdziwy szef (duża wiedza na tematy sportowe). Zdarzają mu się jednak pomyłki jak sędziom na Brazylijskim mundialu (stroni od statystyk). W środku? Xabi Alonso- dużo widzi (doświadczenie, wiedza z historii sportu). Można powiedzieć, że jest reżyserem tej 30 minutowej rozgrywki niczym Mesut Oezil (zaprasza gości, określa temat audycji, sam ją realizuje). I wreszcie w ataku bezwzględny, bezlitosny, skuteczny do bólu jak Robert Lewandowski (konkretny, krytyczny, rzetelny, zaangażowany).

             Tak naprawdę to o piłce nożnej w tej audycji wiele nie usłyszycie co najwyżej najświeższe wyniki, będzie za to o naszych Gladiatorach z parkietów piłki ręcznej, o wspaniałych Siatkarzach i tak dalej i tak dalej.  Powspominamy piękne momenty w polskim sporcie.

             Maksymilian Kosowski zaprasza wszystkich fanatyków sportu we wtorkowy wieczór o 21.30 na audycje: „Ani słowa o piłce nożnej- półsłówka.”

             Maks tworzy wspólnie z kolegami redakcji SIMSport poniedziałkowy blok sportowy od 22 do 23.15.  Zapraszamy!

               Wojciech Papuga

               Nazywam się Wojtek Papuga i studiuję na III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w WSKSiM. Odkąd tylko sięgam pamięcią, moją największą pasją był sport. Szczególnie uwielbiam piłkę nożną i siatkówkę. Jednak na sporcie moje zainteresowania się nie kończą. Jestem również wielkim miłośnikiem kina, zarówno klasyki, jak i najnowszego, ze sporym naciskiem na kino rodzime i amerykańskie.

               Razem z Maksem, Damianem, Pawłem, Łukaszem i Szymkiem będę prowadził audycję SIM Sport. Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 21:30.

                 Paweł Górny

                   Szymon Kozupa

                   Studio SPORT

                   Szymon Kozupa – student-dziennikarz z niebanalnym spojrzeniem na rzeczywistość; pasjonat sportu, zwłaszcza piłki nożnej, choć jak sam podkreśla uwielbia oglądać hokej; typ obserwatora, ciekawy świata, nieraz ironicznie patrzący na ludzi, świadom przy tym własnego dziwactwa; obszary zainteresowań: media, polityka, sport; zafascynowany ludźmi, chętnie służący uśmiechem i dobrą kawą.

                     Damian Szmagliński

                     Studio SPORT

                     „W ten piękny, złocisty dzień, ze Stadionu Narodowego, witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie!” To moje marzenie. Skomentować w przyszłości mecz polskiej reprezentacji w piłkę nożną. Mój idol, Dariusz Szpakowski, powoli będzie wybierał się na zasłużoną emeryturę, trzeba więc go zastąpić. Sport i teatr to dla mnie dwie dziedziny życia, które mnie określają. Dziękuję Bogu, za to co mi dał i staram się pomnażać moje talenty. Najlepiej wychodzi mi to chyba w dziennikarstwie sportowym, dlatego razem z moimi kolegami tworzymy z pasją audycję SIM Sport. Poza tym studiuję już III rok dziennikarstwa.

                       IVONA TSYDZIK

                       Toruń przy kawie oraz Matrioszki

                       Ivona Tsydzik z Białorusi, moi koledzy i koleżanki mówią że jestem: Ambitna, Bystra, Ciekawa świata, Dobra tancerka, Empatyczna, Fajna, Gadatliwa, Hałaśliwa, Inteligentna, Komunikatywna, Latająca w obłokach, Ładna, Mądra , Niezależna, Odpowiedzialna, Pełna życia, Roztargniona , Szalona, Towarzyska, Uparta, Wrażliwa, Zabawna.

                         URSZULA ZBYSZYŃSKA

                         Toruń przy kawie oraz Matrioszki

                         Arbuz ulubiony owoc

                         Bardzo lubię wyjadać czekoladę z musli

                         Chciałabym dużo podróżować

                         Dążę wyznaczonego przeze mnie celu

                         Ech,czasu starcza mi ledwie na podlanie kwiatka

                         Fascynuje mnie dziennikarstwo

                         Gladiator kocham ten film

                         Herbata tylko zielona

                         Inspiruje mnie życie

                         Jeżdżę na nartach

                         Kino bez niego nie wyobrażam sobie życia

                         Lubie kuchnię włoską

                         Miłość to najpiękniejsza wartość

                         Nie farbuję włosów

                         O kurczę jak ja lubię Lennego Kravitza

                         Panicznie boję się pająków

                         Robię dobrą kawę

                         Słucham mocnego rocka

                         Trochę mnie ponosi na koncertach

                         Uwielbiam sporty ekstremalne

                         Wydaję mnóstwo pieniędzy na ubrania

                         Zawsze myślę pozytywnie

                           MASZA DOROŻKA

                           Toruń przy kawie oraz Matrioszki

                           Mam na imię Maryia,

                           Ale wolę Masza ☺

                           Studentka 3 roku dziennikarstwa

                           Zawsze marzyłam studiować w Polsce,

                           A teraz moje marzenie się spełniło!

                           Dlatego muszę ukończyć studia,

                           Obronić licencjat

                           Realizować siebie w sferze dziennikarstwa

                           Osiągnąć sukces w swoim zawodzie,

                           Żeby pomagać ludziom,

                           Którzy potrzebują przedstawienia prawdziwej informacji, a więc…

                            Oni mogą na mnie liczyć! ☺

                             Maria Rudkowska

                             Podróże z kluturą

                             Nazywam się Maria Rudkowska, jestem studentką Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z południa Polski, stąd moje zamiłowanie do gór. Nie wyobrażam sobie wakacji bez wyjazdu w Tatry. Cenie sobie tradycję i porządek w domu rodzinnym. Jestem osobą otwartą i lubię poznawać ciekawych ludzi jak i miejsca na świecie. Interesuję się turystyką, muzyką i sportem. Wolne chwile spędzam na świeżym powietrzu. Lubię jak wszystko jest zaplanowane i zrobione wcześniej. Nigdy nie sądziłam, że będę studiować właśnie ten kierunek. Do usłyszenia!  😉

                             Zapraszam na audycję Podróże z kulturą, którą będę prowadzić z Tomaszem Gaczyńskim

                             Środa godzina 20.00

                               Tomasz Gaczyński

                               Podróże z kulturą

                               Nazywam się Tomasz Gaczyński, studiuję Kulturoznawstwo, z którym wiąże się moja chęć do zgłębiania tajemnic różnych kultur, dawnych jak i obecnych. Moje zainteresowania to motoryzacja, turystyka oraz sporty ekstremalne. Lubię zwiedzać i oglądać architekturę zabytkowych miast. Nudzi mnie „nic nie robienie” ☺. W wolnych chwilach „dłubię” w swoim samochodzie, czy motorze. Tracę przy tym poczucie czasu i sprawia mi to satysfakcję. Wędrówki górskie i odkrywanie rzadko odwiedzanych miejsc, uważam za najlepszy sposób na spędzenie wakacji i słonecznych dni. Jestem osobą ułożoną, która ma jasne życiowe cele, do których dąży każdego dnia. Do usłyszenia! 😉

                               Zapraszam na audycję Podróże z kulturą, którą będę prowadzić z Marią Rudkowską

                               Środa godzina 20.00

                                 Agnieszka Kutyła

                                 SIMTrip

                                 Nazywam się Agnieszka Kutyła. Od października zaczęłam studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, która towarzyszy mi od najmłodszych lat. Lubię wpatrywać się w niebo pełne gwiazd i oglądać zachody słońca. Wolny czas spędzam w kuchni, gdyż gotowanie sprawia mi wiele radości.  Kocham podróże, ponieważ dzięki nim mogę zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowych ludzi, ich kulturę i obyczaje. Uważam, że każda podróż niesie ze sobą setki wspomnień, do których miło wracać w zimowe wieczory.

                                 Kochani! Jeżeli chcecie poznać tajniki taniego, praktycznego i ciekawego podróżowania, koniecznie słuchajcie audycji SIMTrip w każdy wtorek o godzinie 22, którą poprowadzę z Karoliną Woźniacką.

                                   Karolina Woźniacka

                                   SIMTrip

                                   Nazywam się Karolina Woźniacka. Jestem studentką I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Interesuję się muzyką, produkcją filmową oraz organizacją różnych eventów. Uwielbiam podróże, bo dzięki nim mogę zawierać nowe znajomości, rozwijać zdolności językowe i poszerzać swoją wiedzę kulinarną, którą  później  wykorzystuję na co dzień rozpieszczając przy tym bliskie mi osoby. Moją wielką pasją jest gra na gitarze oraz zamiłowanie do języków romańskich. Mam bardzo dobry kontakt z dziećmi, dlatego też udzielam się charytatywnie. W przyszłości chciałabym wyjechać na misję do Afryki.

                                   Kochani! Jeżeli chcecie poznać tajniki taniego, praktycznego i ciekawego podróżowania, koniecznie słuchajcie audycji SIMTrip w każdy wtorek o godzinie 22, którą poprowadzę z Agnieszką Kutyła.

                                    DOMINIK CWIKŁA

                                    KontrRewolucja, ROŻ

                                    Publicysta i dziennikarz studiujący dziennikarstwo, który urodził się na przełomie dziesięcioleci. To i tak wielki skrót galimatiasu, do którego powołał mnie Pan. Naczelny hejter III RP filmów o Powstaniu Warszawskim. Co robię na uczelni oprócz studiowania? Od marca 2014 roku jestem prezesem Ruchu Obrony Życia, próbuję doskonalić swoje zdolności pisarskie i nadrobić zaległości w związku z niedawno odkrytym uczuciem do radia. Z kwestii niezwiązanych z dziennikarstwem – jestem współorganizatorem akcji „Koronka” na uczelni oraz współzałożycielem scholi, która obstawia poranne msze święte w niedzielę w naszej kaplicy. W Radiu SIM prowadzę własną audycję „Kontrrewolucja” w soboty o 18:00 oraz część audycji Ruchu Obrony Życia w czwartki o 20:00.

                                      Dominika Franus

                                      Życiowe pogaduchy

                                      Dominika Franus- Urodziłam się  1992r. w województwie śląskim.  Ukończyłam licencjat z Dziennikarstwa.

                                      Obecnie jestem studentką  IV roku Politologii. Od 2013 roku prowadziłam audycje ,,Życiowe pogaduchy”.

                                      Moją pasją jest poezja, już w młodych latach tworzyłam własne wiersze, a także recytowałam i brałam udział w konkursach. Uważam, że  w życiu to jak w poezji trzeba umieć je tak budować, poznawać, tworzyć, by było piękne, szukać sensu,

                                      rozmyślać, medytować i na nowo odkrywać coś  pięknego, co nas zainspiruje.

                                        Agnieszka Giermakowska

                                        Życiowe pogaduchy

                                        Tak… Agnieszka Giermakowska to ja, studentka drugiego roku kulturoznawstwa, wiecznie zmagająca się z brutalną rzeczywistością;)  moją słabością są filmy, aż po wszelkie produkcje telewizyjne. Mam nadzieję, że specjalizacja, którą wybrałam ,, techniki aktorskie i reżyseria” pozwoli mi w przyszłości na bliższą prace przy boku kamer ☺

                                        Jeżeli lubicie pogawędzić wieczorem w dobrym towarzystwie, to mam coś właśnie dla was! Razem z Dominiką zapraszamy na naszą audycje „Zyciowe pogaduchy” .Mam nadzieje, że do usłyszenia!

                                          Joanna Gerke

                                          Hollystars

                                            Kuba Dziadosz

                                            ROŻ

                                            Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Interesuję się polityką, jestem konserwatywnym liberałem.

                                              Anna Oflus

                                              Cześć! Jestem studentką II roku dziennikarstwa na WSKSiM. Pochodzę z najpiękniejszej polskiej krainy – z Dolnego Śląska, gdzie zamierzam powrócić i realizować swoje dziennikarskie marzenia. Mam cudowną rodzinę, z którą jestem bardzo związana. Interesuję się przede wszystkim muzyką i siatkówką. Jestem organizatorką i współprowadzącą Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz prowadzącą scholę na WSKSiM. W Radiu SiM będę prowadzić wspólnie ze znajomymi dwie audycje: „Co nowego w świecie?”, a także audycję Ruchu Obrony Życia. Zapraszam do posłuchania! 🙂

                                                Wojciech Heron

                                                Mam na imię Wojtek! Lubię podróże, a ostatnio trochę gotuję. Idzie mi to opornie, ale jak to mówią… Trening czyni mistrza! Moją największą pasją jest jednak piłka nożna, z którą związany jestem, odkąd pamiętam. W ludziach cenię sobie przede wszystkim szczerość i odwagę do wyrażania własnych opinii.

                                                  Joanna Szybiak

                                                  Co nowego w świecie?

                                                  Jestem szczera i otwarta, co nie oznacza, że życzliwa. Lubię się śmiać i jestem wesoła, co chyba każdy zauważył. Jeżeli coś mi się spodoba, angażuję się w to całym sercem. Jestem leniwa, aczkolwiek potrafię pracować sumiennie. Jestem mieszanką wybuchową i czasami ciężko mnie przewidzieć. Jeżeli ktoś mnie nie lubi to tylko dlatego, że mnie jeszcze nie poznał.

                                                    Cecylia Leks

                                                    Jest Bosko!

                                                    Nazywam się Cecylia Leks. Uwielbiam tańce ludowe które towarzyszyły mi przez ostatnie kilka lat. Sporo czytam i zawsze marznę, a moje imię trafnie zostało mi nadane. Ponad to nie boję się wyzwań… Jestem studentką dziennikarstwa na WSKSiM.

                                                      LAURINE DEPTA

                                                      Jest Bosko!

                                                      Nazywam się Laurine Depta i przyjechałam do WSKSIM z odległego kraju – Niemiec. Moja  rodzina pochodzi z  ukochanej Ojczyny-Polski. Stan wojenny spowodował jednak, że moi bliscy zdecydowali się wyjechać do Niemiec. Wszystko było wtedy pod presją. Wiem dokładnie, że jestem  Polką z krwi i kości i nigdy nie pomyślała bym o tym, aby zdradzić Polskę. Walczyć za Ojczyznę i Prawdę, to było zawsze jedno z moich marzeń. Na razie jestem na drugim roku dziennikarstwa. Czuje się na tym  kierunku bardzo dobrze, ponieważ istnieje tam dużo możliwości aby rozwinąć swój warsztat. Uwielbiam podróżować, poznawać inne osoby i kultury. Teatr i muzyka są także jednymi z  moich pasji. Dzień bez uśmiechu i muzyki jest u mnie nie możliwy. Jako nastolatka udzielałam się jakiś czas w teatrze. Najlepszym momentem dla mnie była obecność na scenie. Wiedziałam, że  w tym momencie  mogłam być kimś innym, że zależało  ode mnie jak tę osobę przedstawię. Muzyka mnie także bardzo fascynuje, ponieważ grałam parę lat na skrzypkach. Muzyka dla mnie jest sztuką. Wszystko zależy od ciebie jak ją tworzysz i co chcesz przez nią „powiedzieć”. Jako studentka dziennikarstwa najlepiej czuje się wtedy, kiedy idę z kamerą do  nieznanego mi  miasta. Codziennie chciałabym poznać coś nowego i podać tę wiadomość dalej. Tak się złożyło, że  w 2011 roku , pojechałam na światowe dni młodzieży do Madrytu i do Rio de Janeiro do Brazylii w 2013. To były jedne z moich najlepszych przeżyć. Dużo znajomych mówi mi, że jestem bardzo „zakręconą” osobą  i z tego jestem bardzo dumna. Tylko żywe ryby płyną pod prąd, dlatego też codziennie powinnyśmy się uczyć i żyć od nowa.  W tedy życie nabiera sensu. Prawdziwego chrześcijanina spotyka się też w ciężkich chwilach, który tryska radością i śmiechem.

                                                        JUSTYNA BAŚCIK

                                                        Jest Bosko!

                                                        Mam na imię Justyna i szczęśliwie studiuje na WSKSiM dziennikarstwo. Przez ostatnie trzy lata uczęszczałam do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Oświęcimiu. Ten czas  był dla mnie wspaniałą przygodą. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, udzielając się jako wolontariusz. Doskonaliłam swoje umiejętności grając w pantomimach i spektaklach. Miałam również okazję wyjechać w te wakacje na Ukrainę i tam pomagałam moim biedniejszym rówieśnikom. Uwielbiam śpiewać, tańczyć oraz mam słabość do duchowości salezjańskiej. Zapraszam serdecznie na naszą audycje, gdzie mamy zamiar przybliżyć Wam postać Jana Bosko!

                                                          KATARZYNA MÓL

                                                          Jest Bosko!

                                                          Cześć  😉 Nazywam się Katarzyna Mól.  Pochodzę z południa Polski, dlatego też kocham góry ! Uwielbiam jak ktoś gra na trąbce, ponieważ sama grałam na tym instrumencie i wiem ile trzeba włożyć trudu, aby się nauczyć grać  . Niestety musiałam zrobić małą przerwę, ale powrócę jeszcze do tego. Miałam też okazję spróbować swoich sił na scenie. A poza tym jestem studentką na pierwszym roku dziennikarstwa w WSKSiM  i z tego powodu jestem najszczęśliwszą osobą ! J Zapraszam na naszą audycję. Do usłyszenia!

                                                            Marta Ringel

                                                            ROŻ

                                                            Studentka drugiego roku studiów uzupełniających magisterskich. Mam 24 lata i pochodzę z Chojnic, a dokładnie z wioski położonej 9 km od Chojnic. Jestem wiceprezesem Ruchu Obrony życia przy WSKSiM, a w samym Ruchu jestem od 3 lat. Moje hobby to fotografia, muzyka, śpiew, taniec, zbieranie pocztówek, gra w siatkówkę, badmintona i w piłkę nożną. Lubie długie spacery, jazdę na rolkach, rowerze i zabawy ze zwierzętami.

                                                             Dodaj komentarz

                                                             Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *