Śpiąca (i tańcząca) Królewna w Toruniu!

Już 12 marca Centrum Kulturalno – Rozrywkowe „Jordanki” w Toruniu odwiedzi grupa Moscow City Ballet. Balet Viktora Smirnova – Golowanova zaprezentuje nowe przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”. Charakterystyczne dla występów tej grupy olśniewające kostiumy, magia świateł, imponująca choreografia i piękna scenografia złączą się razem, by przedstawić jedną z najpopularniejszych baśni znanych tysiącom ludzi od dzieciństwa. Narodziny królewny, zły urok rzucony przez okrutną czarownicę, w skutek którego księżniczka zapada w wieczny sen, wielka miłość księcia, który budzi ją swym pocałunkiem – te wszystkie elementy zostaną opowiedziane tańcem.
Utalentowani artyści, wywodzący się z najlepszych szkół baletowych zatańczą w akompaniamencie muzyki stworzonej przez Piotra Czajkowskiego.
Perfekcja, styl, niesłabnąca popularność, zaangażowanie i doskonała reputacja – to określenia jakie niesie wraz ze sobą grupa Moscow City Ballet. Nieustanne dążenie do perfekcji dało jej miejsce w światowej czołówce.
Jeżeli kochasz taniec, baśnie oraz niesamowitą muzykę koniecznie zobacz przedstawienie „Śpiąca Królewna”, które odbędzie się 12 marca w Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki w Toruniu.
Zdjęcie: https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/moscow-city-ballet/

Mateusz Piędel

Student dziennikarstwa… Na pewno! Czy już dziennikarz? Tego nie wiem. Wiem jedynie to, że jako reporter, a także prezenter, chcę informować, uświadamiać i ukazywać: aktualne wydarzenia i problemy, jednym słowem - sprawy dotyczące każdego z nas. W informacjach czuję się jak ryba w wodzie , jednak publicystyka też nie jest mi obca. Jak każdy, standardowo, lubię dobry film, książkę (najlepiej fantastykę), czy też muzykę. Jednak te rzeczy jedynie LUBIĘ. Natomiast KOCHAM naukę języków obcych, a także podróże, zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc. Jestem człowiekiem opanowanym (do pewnych granic), miłym (jak się wyśpię…, a jak nie to wtedy przynajmniej się staram), rzetelnym, starającym się być w dwóch, trzech, dziesięciu miejscach na raz. W Radiu SIM, w każdą środę o godz. 20.30, prowadzę magazyn informacyjny „Flesz z życia WSKSiM”. Jest to skrót wydarzeń z życia uczelni, w której studiuję. Jednak dosyć o mnie… Zbliża się czas na kolejną audycję. Scenariusz? Jest! Mikrofon? Włączony! W takim razie, zaczynamy!