TAŃCZĄC „DO UPADŁEGO”

            Już 29 marca w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” w Toruniu odbędzie się unikalne show taneczne, które zaprezentuje Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”.

            Jest to grupa składająca się ze 100 tancerzy i orkiestry występujących razem na jednej scenie. W unikalnym stylu prezentują oni taniec polegający m. in. na podskokach, upadaniu na zgięte w kolanach nogi i ponownym podskoku. Te oraz inne niesamowite figury taneczne będzie można obejrzeć podczas ich wspaniałego występu, który jest połączeniem lekkości, zwinności, tradycji oraz niesamowitej pracy i zaangażowania artystów. Całości towarzyszyć będzie piękna muzyka w wykonaniu przybyłej orkiestry.

            Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu. W swojej historii wyruszył na ponad 250 tournée, wykonał 12 500 koncertów, które łącznie widziało ponad 10 mln widzów na całym świecie!

Show taneczne w wykonaniu Narodowego Baletu Gruzji „Sukhishvili” to idealna opcja dla wszystkich którzy kochają taniec połączony z dreszczykiem emocji.

Zdjęcie: http://visit.varna.bg/en/event/suhishvili_2017.html

Mateusz Piędel

Student dziennikarstwa… Na pewno! Czy już dziennikarz? Tego nie wiem. Wiem jedynie to, że jako reporter, a także prezenter, chcę informować, uświadamiać i ukazywać: aktualne wydarzenia i problemy, jednym słowem - sprawy dotyczące każdego z nas. W informacjach czuję się jak ryba w wodzie , jednak publicystyka też nie jest mi obca. Jak każdy, standardowo, lubię dobry film, książkę (najlepiej fantastykę), czy też muzykę. Jednak te rzeczy jedynie LUBIĘ. Natomiast KOCHAM naukę języków obcych, a także podróże, zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc. Jestem człowiekiem opanowanym (do pewnych granic), miłym (jak się wyśpię…, a jak nie to wtedy przynajmniej się staram), rzetelnym, starającym się być w dwóch, trzech, dziesięciu miejscach na raz. W Radiu SIM, w każdą środę o godz. 20.30, prowadzę magazyn informacyjny „Flesz z życia WSKSiM”. Jest to skrót wydarzeń z życia uczelni, w której studiuję. Jednak dosyć o mnie… Zbliża się czas na kolejną audycję. Scenariusz? Jest! Mikrofon? Włączony! W takim razie, zaczynamy!